Приватна садиба 'Марущак'


Лікування в Моршині

про лікування в курорті Моршин на Львівщині  Санаторно-курортне лікування використовується ще з давніх-давен, перші згадки про  використання природних лікувальних факторів знаходимо у Старому і Новому Завітах, працях Арістотеля, Плутарха, в прадавніх Індійських текстах «Рігведа».

    В основі лікування на курорті –  наукове застосування природних лікувальних ресурсів, направлених на збереження чи відновлення здоров’я людей. Таке лікування, на відміну від традиційного – медикаментозними препаратами хімічного походження, безперечно має суттєві позитивні сторони, оскільки є найбільш фізіологічне і природне для організму людини. Покази до санаторно-курортного лікування дуже широкі, а протипокази зовсім вузькі, конкретні і чітко окреслені.
Санаторно-курортне лікування є хорошою профілактикою різних захворювань. Особливість лікування в санаторіях  полягає в тому, що завдяки природному комплексу лікувальних заходів вдається попередити поширення безлічі хвороб і навіть вилікувати певні захворювання. Доведено, що курортні фактори, вміло і вчасно застосовані,  діють системно на різні органи, усувають і причину, і наслідок захворювання. Природні лікувальні  засоби істотно впливають на стійкість і спротив  організму щодо шкідливих дій, сприяють розвиткові функціональних можливостей основних систем організму, захисних пристосувальних реакцій, а ефект більш постійний і тривалий у порівнянні з традиційними фармацевтичними засобами. А якщо лікування, при потребі, провести в комплексі із фармакологічними препаратами, при збалансованому дієтичному харчуванні, відпочинку серед екологічно чистих Карпатських лісів, то результат лікування буде просто вражаючим. Що і забезпечує санаторно-курортне лікування в Моршині.
   На кожному курорті є свої унікальні природні фактори, які мають основну лікувальну функцію (мінеральні води, лікувальні грязі, специфічний клімат). На сучасному  етапі максимальний лікувальний ефект від санаторно-курортного лікування можна отримати завдяки методикам, які ефективно поєднують і посилюють дію унікального природнього фактору. До них входить дієтотерапія, застосування сучасних методів бальнеотерапії, гідротерапії, фізіотерапії, методів лікувальної фізкультури та фітотерапії.
   Популярності курорт Моршин набув завдяки тисячам людей, які щороку тут лікуються і оздоровлюються з приводу захворювань  травної системи. Такий лікувальний ефект забезпечують мінеральні води  Дж №6, Дж№1 і Дж №4. Завдяки іонному складу мінеральні води Моршинського родовища надзвичайно ефективні при дуже поширених серед населення захворюваннях, зокрема печінки, жовчних шляхів, кишечника, шлунку, цукрового діабету.  Мінеральні води нормалізують  обмін речовин (знижують рівень холестерину та ?-ліпопротеїдів  крові),  зменшують  рівень  цукру  в  крові  та  підвищують  толерантність  до  глюкози  у  хворих  на  цукровий  діабет,  підвищують  окисні  процеси,  сприяють  втраті  ваги  у  людей  з  ожирінням. 
      У санаторіях Моршина використовуються напрацьовані впродовж 130 років лікувальні комплекси, які, окрім прийому мінеральних вод, включають в себе надзвичайно широкий набір лікувальних ванн з мінеральною водою, лікувальних душів, кишкових процедур, озокеритотерапії, грязелікування, різноманітні методи апаратної фізіотерапії, лікувальної фізкультури. 
   Надзвичайно велике значення приділяється лікувальному харчуванню, яке разом з мінеральними водами має щадний, протизапальний вплив на органи травлення, нормалізує обмінні процеси. 
Кваліфіковані лікарі мають можливість підібрати ефективне і максимально індивідуалізоване лікування для кожного відпочивальника без винятку, в залежності від основного захворювання, та одночасно полікувати супутнє захворювання. 
    Для тих, хто приїжджає до Моршина на короткий термін –  11 і менше днів, розроблено спеціальні інтенсивні оздоровчі та лікувальні курси. 
Покази до лікування на курорті Моршин:
 • Вірусні гепатити. Залишкові явища вірусного гепатиту у неактивній фазі
 • Хронічні неактивні гепатити різної етіології, залишкові явища після токсикохімічних уражень печінки (в т.ч. алкогольне ураження) в неактивній фазі
 • Жовчнокам’яна хвороба І стадії
 • Хронічний холецистит, холангіт (ангіохоліт) різної етіології у фазі ремісії або неповної ремісії
 • Дискінезія жовчовивідних шляхів, спазм сфінктера Одді  
 • Хронічний панкреатит
 • Гасторезофагальна рефлюксна хвороба, функціональні порушення стравоходу
 • Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки в фазі ремісії або затухаючого загострення
 • Хронічний гастрит з секреторною недостатністю
 • Хронічний гастрит із збереженою та підвищеною секрецією (типу В)
 • Хронічний гастродуоденіт поза фазою загострення
 • Функціональні захворювання шлунку. Функціональна диспесія
 • Хронічні коліти і ентероколіти різної етіології поза фазою загострення, дизбактеріоз кишечнику
 • Синдром подразненої кишки
 • Функціональні порушення кишечнику (запор, функціональна діарея)
 • Хвороба Крона та Неспецифічний виразковий коліт у фазі ремісії
 • Стани після оперативних втручань на органах травлення: постхолецистектомічний синдром, постгасрорезикційний синдром, стан після операцій на товстій, прямій кишці
 • Цукровий діабет  І та ІІ тип (легкий і середній ступінь важкості).
 • Хвороби обміну речовин: цукровий діабет, ожиріння, метаболічний синдром, сечокислий діатез
 • Сечокам’яна хвороба та вторинний хронічний пієлонефрит без хронічної ниркової недостатності
 • Хронічний простатит

 Протипокази до  лікування на курорті Моршин: 

 • Всі захворювання шлунково-кишкового тракту в стадії загострення
 • Рубцеве звуження органів шлунково-кишкового тракту з порушенням прохідності
 • Виразкова хвороба шлунку і дванадцятипалої кишки у фазі загострення, а також з ускладненнями
 • Гастрит -  ригідний, антральний, гіпертрофічний (хвороба Менетріє), поліпи шлунку
 • Ускладнення після операції на шлунку
 • Захворювання кишечника - ентероколіт з вираженим порушенням функції травлення, неспецифічний виразковий коліт, гемороїдальні кровотечі, поліпоз
 • Жовчнокам’яна хвороба з частими і важкими нападами
 • Захворювання печінки -  гепатит в активній фазі, цироз печінки, всі форми жовтухи

     

Лікування мінеральними водами Моршина

Цілющі властивості Моршинських мінеральних джерел були помічені ще наприкінці 19 століття. Джерела №1, №6  - це високо мінералізовані розсоли. З них готують різноманітні за концентрацією мінеральні лікувальні розчини. 

Лікування мінеральною водою джерела №1

Хлоридно-сульфатна натрієво-калієво-магнієва мінеральна вода Джерела №1 має високий лікувальний ефект при захворюваннях органів травлення (хронічному гастриті, коліті, панкреатиті, захворюванні гіпатобіліарної системи), які супроводжуються зниженим вмістом соляної кислоти в шлунковому соці. Вода цього мінерального джерела: 
 •  зменшує запальні процеси в травному тракті
 • посилює годинну напругу секреції, підвищує кислотність і травну силу соку
 • активно стимулює евакуаторну функцію шлунку
 • позитивно впливає на процеси всмоктування, що необхідно при лікуванні хворих з післярезикційним синдромом, захворюванням кишківника з ознаками порушення всмоктування
 • в гарячому вигляді сповільнює моторну функцію кишківника, запобігає процесам бродіння та розпаду у товстій кишці, перешкоджає всмоктуванню продуктів патологічного розпаду
 • виводить з організму радіонукліди
 • підсилює жовчеутворення і жовчовиділення, попереджує застій жовчі в жовчевому міхурі, усуваючи одну з причин утворення жовчевих каменів. 
В результаті лікування мінеральною водою джерела №1 підвищуються окисні процеси, що регулює жировий обмін аліментарного, нейрогенного і ендокринного походження.

Лікування мінеральною водою джерела №6

Сульфатна магнієво-калієво-натрієва лікувальна мінеральна вода Джерела №6 відрізняється від ропи джерела №1 високим вмістом сульфатів магнію та калію, відносно низьким вмістом хлоридів натрію.
Іонний склад води мінерального джерела №6 має виражений позитивний вплив на функціональний стан шлунку, печінки, жовчевивідних шляхів, підшлункової залози, кишківника. Мінеральна вода джерела №6: 
 • сприяє ліквідації запальних процесів в шлунку, підшлунковій залозі,кишківнику,печінці, жовчному міхурі, нормалізує показники секреторної і кислоутворюючої функції шлунку
 • стимулює жовчеутворення і жовчовиділення, зменшує літогенність жовчі, ліквідовує небезпеку каменеутворення в жовчному міхурі і жовчевивідних шляхах 
 • нормалізує білковоутворюючу, вуглеводну антитоксичну функцію печінки
Під впливом курсового лікування мінеральною водою джерела №6 підвищується артеріальний притік і відтік крові з печінки, зменшується тиск у басейні легеневої артерії. Зростання інтенсивності печінкового кровообігу сприяє зменшенню тканинної гіпоксії печінкових клітин, чим покращує їх функцію. Наявність у воді іонів калію і магнію сприятливо впливає на водно-електролітний обмін, кислотно-лужну рівновагу в організмі людини, на метаболізм серцевого м’язу, забезпечує необхідну кількість магнію, який сприяє нормалізації біоценозу товстої кишки за рахунок зростання у її вмісті біфідо- та лактобактерій, зменшення кількості умовно патогенної мікрофлори, природно знижує інтоксикацію організму та відіграє важливу роль в життєдіяльності організму. 

Лікування мінеральною водою джерела №6 сприяє нормалізації обміну речовин - позитивно впливає на рівень холестерину, В-ліпопротеїдів, зменшує рівень цукру в крові та підвищує толерантність до глюкози у хворих цукровим діабетом, підвищує окисні процеси, тож призводить до втрати ваги в людей з ожирінням.  

Доведено ефективність застосування мінеральних вод курорту Моршин у хворих після операцій на органах гастродуоденальної зони, зокрема при демпінг-синдромі, синдромі привідної петлі, агастральній астенії, гастриті, культі шлунка та ін. Під їх впливом посилюється активність пристінкових і клітинних ферментів, покращується всмоктування, зменшуються запальні явища в гастродуоденальній ділянці, зростає концентрація гастрину, секретину, що мають трофічну дію. 

Мінеральні води джерел №1 та №6 відносять до радіоблокаторів – містять елементи К, Na, Mg, що конкурують з радіонуклідами цезію і сприяють швидкому виведенню його з організму. Завдяки протизапальному ефекту, збільшенню об’єму рідини в порожнині кишківника мінеральні води цих джерел сприяють промиванню стінки кишківника, видаленню бактеріальних токсинів, радіонуклідів, недоокислених продуктів обміну речовин, нормалізують показники секреторної та кислоутворюючої функції шлунку. 

Лікування мінеральною водою джерела «Божої Матері» (№4)

Лікувальні властивості мінеральної води Джерела №4 ґрунтуються на правильній кристалічній будові та особливостях її хімічного мікробного складу фізіологічної дії: низька мінералізація, слабка радіоактивність, високий вміст органічного вуглецю, азоту, специфічна мікрофлора, вплив на енергетичний обмін, розподілі води в організмі, обмін йонів натрію і калію, на парціальні процеси в нирках. 
 • нормалізуюче впливає на функціональний стан нирок
 • сприяє олужненню сечі, вимиванню солей та відходженню дрібного каміння, зменшує небезпеку каменеутворення та попереджує літогенність сечі
 • виводить радіонукліди
 • стимулює перебіг окислювальних процесів в тканині печінки
 • володіє сечогінною, спазмолітичною, знеболюючою дією
 • знімає запальний процес в нирках, сечовидільних шляхах
 • покращує клубочкову фільтрацію, канальцеві секрецію та реабсорбцію в нирках
 • в поєднанні з грязевими ректальними тампонами та озокеритовими аплікаціями усуває венозний застій у малому тазі
 • сприяє розсмоктуванню запальних інфільтратів
 • стимулююче впливає на рухову функцію гладких м’язів. 
Спостерігається терапевтична ефективність мінеральної води джерела №4 при сечокам'яній хворобі, хронічному пієлонефриті, сечокислому діатезі. 

Після спеціальних досліджень вітчизняні та зарубіжні вчені встановили, що вода з цього джерела має такі ж властивості, як і посвячена йорданська, отже – має величезну лікувальну силу.  

Найкращий лікувальний ефект можна відчути саме при комплексному лікуванні, яке поєднує внутрішній прийом води  (питтєвий режим, кишкові зрошення, гідроколонотерапія) та зовнішнє її застосування (гідролазеротерапія та мінеральні ванни). 
Інформація з сайту ДП "СКК Моршинкурорт "    www.morshynkurort.netСоздан 07 авг 2015  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником